از بین بردن آب زیر پوست و نشانه های جمع شدن آب زیر پوست - سایت پرشین زی
از بین بردن آفتاب سوختگی + درمان آفتاب سوختگی و تیرگی پوست

از بین بردن آفتاب سوختگی + درمان آفتاب سوختگی و تیرگی پوست

از بین بردن آفتاب سوختگی از بین بردن آفتاب سوختگی + درمان آفتاب سوختگی و تیرگی پوست در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. آفتاب‌سوختگی ناشی از …

تمیز کردن آدامس روی لباس با استفاده از سرما و گرما و اتو

تمیز کردن آدامس روی لباس با استفاده از سرما و گرما و اتو

تمیز کردن آدامس روی لباس تمیز کردن آدامس روی لباس با استفاده از سرما و گرما و اتو در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. تقریباً همه‌ی …

تمیز کردن آهک کتری و خالی کردن آب کتری و نصب تصفیه آب

تمیز کردن آهک کتری و خالی کردن آب کتری و نصب تصفیه آب

تمیز کردن آهک کتری تمیز کردن آهک کتری و خالی کردن آب کتری و نصب تصفیه آب در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. تشکیل رسوبات آهک، …

از بین بردن آب زیر پوست

درمان احتباس آب در بدن نی نی سایت درمان احتباس آب در بدن در طب سنتی آب زیر پوست بدنسازی قرص برای دفع آب اضافی بدن علت دفع نشدن اب بدن درمان احتباس آب در شکم در طب سنتی آب زیر پوست رفتن نی نی سایت چه غذاهایی باعث احتباس آب در بدن میشود

از بین بردن آب زیر پوست و نشانه های جمع شدن آب زیر پوست در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد.

ممکن است شما به عنوان یک بدنساز یا در آستانه یک مهمانی، نیاز به کاهش سریع آب در بدن داشته باشید. در اینجا راهکارهایی برای دفع سریع آب از بدن آورده شده است که به شما کمک فراوانی می‌کند.

احتباس آب زمانی ایجاد می‌شود که جریان اضافی مایعات در بدن افزایش پیدا کند و در سیستم گردش خون یا داخل بافت‌ها تجمع یابد. این مشکل معمولاً با ورم دست‌ها، پاها و مچ‌ها همراه است.

تجمع آب اضافی در بدن ممکن است نشانگر مشکلات قلبی یا کلیوی باشد، بنابراین در صورت تجربه ناگهانی یا شدید این موضوع، توصیه می‌شود که فوراً به پزشک مراجعه کنید.

در اکثر موارد، حبس جریان‌های اضافی در بدن ناشی از مسائل پزشکی نیست و با اجرای چندین راهکار ساده می‌توان آن را بهبود بخشید.

نشانه های جمع شدن آب زیر پوست

احتباس آب ممکن است چند ناحیه در بدن شما را تحت تاثیر قرار دهد. علائم احتباس آب عبارتند از:

تغییر رنگ پوست

درد دست و پا

خشکی مفاصل

بالا رفتن وزن

علت جمع شدن آب زیر پوست

ابتدا به بررسی دلایل احتباس آب پرداخته و سپس با شناسایی مشکل، به سرعت آب زیر پوستی را از بین ببریم.

عوامل تغذیه‌ای: انتخاب‌های غذایی حاوی کمبود منیزیم و پتاسیم یا با سطوح بالای کربوهیدرات و سدیم می‌توانند به جمع شدن آب زیر پوستی منجر شوند.

دوره ماهانه: نوسانات هورمونی در دوره پیش از ماهانه ممکن است باعث احتباس آب در خانم‌ها شده و می‌توان با کنترل تغذیه در این دوره، این مشکل را حل کرد.

فعالیت کم: بی‌تحرکی و نشستن یا ایستادن طولانی مدت ممکن است باعث جمع شدن آب در اطراف بافت‌ها شده و با افزایش فعالیت، این مشکل رفع شود.

مشکلات قلبی یا کلیوی: نقص عملکرد قلب یا کلیه می‌تواند جریان آب در بدن را تحت تأثیر قرار داده و به ورم و پف بیمار منجر شود. درمان این مشکلات به رفع ورم در بدن کمک می‌کند.

بهترین مکمل برای رفع آب زیر پوست

شیره قاصدک: از زمان‌های باستان، شیره قاصدک به عنوان یک مکمل طبیعی برای کاهش آب اضافی در بدن استفاده می‌شده است. یک آزمایش با ۱۷ شرکت‌کننده نشان داد که مصرف ۳ دوز شیره قاصدک در مدت ۲۴ ساعت، باعث دفع مقدار قابل توجهی از آب در بدن شد.

منیزیم: این مکمل به عنوان یکی از بهترین راهکارها برای کاهش احتباس آب شناخته می‌شود. تحقیقات نشان داده‌اند که مصرف روزانه ۲۰۰ میلی‌گرم منیزیم می‌تواند احتباس آب را به مقدار چشمگیری کاهش دهد. آجیل‌ها، غلات کامل، شکلات تلخ و سبزیجات سبز از بهترین منابع منیزیم هستند.

پتاسیم: این ماده معدنی از دو روش به ما کمک می‌کند تا آب اضافی بدن را دفع کنیم. پتاسیم با دفع سدیم و تولید ادرار بیشتر به دفع سریع آب از بدن کمک می‌کند. موز، آووکادو و گوجه فرنگی مثال‌های خوبی از مواد غذایی با پتاسیم بالا هستند.

ویتامین ب ۶: این ویتامین از مکمل‌های مفید برای رفع احتباس آب به شمار می‌رود. ویتامین ب ۶ با همراهی منیزیم، کمک می‌کند که کلیه‌ها سدیم اضافی را از بدن دفع کنند.

کاهش مصرف نمک

یکی از راه‌های موثر در دفع سدیم از بدن، کاهش مصرف نمک و همچنین مواد خوراکی با سدیم بالا می‌باشد. نمک از سدیم و کلراید تشکیل شده است. سدیم در بدن به آب متصل شده و به حفظ تعادل جریان‌ها در داخل و خارج سلول‌ها کمک می‌کند.

مصرف زیاد نمک یا سدیم به سرعت باعث احتباس آب می‌شود. تخصصی‌ها توصیه می‌کنند که مقدار روزانه تا ۲۳۰۰ میلی‌گرم سدیم را دریافت کنید.

اگرچه نمک روی میز سدیم بالایی دارد، اما اطلاعات مهمی وجود دارد که باید در نظر گرفت. ۷۵ درصد از سدیم را از مواد غذایی فرآوری شده جذب می‌کنیم. در این نوع مواد غذایی، مقدار زیادی سدیم مخفی شده است. پنیرها، گوشت‌های دودی، نان، وعده‌های غذایی یخ زده و اسنک‌ها از جمله نمونه‌های مواد غذایی با سدیم بالا هستند.

از آنجا که مواد خوراکی سالم و طبیعی مانند سبزیجات، آجیل‌ها و دانه‌ها دارای سطح سدیم پایینی هستند، می‌توانید آنها را به عنوان جایگزینی سالم به انتخاب‌های ناسالم ترجیح دهید. مصرف موز، آووکادو و سبزیجات دارای برگ سبز برای کاهش آب اضافی و دفع سدیم بسیار موثر است.

ورزش منظم

یکی از روش‌های برجسته برای کاهش احتباس آب در کوتاه‌مدت، انجام ورزش است. انجام هر نوع فعالیت ورزشی باعث تولید عرق می‌شود و این به شما کمک می‌کند تا آب اضافی را از بدن خارج کنید.

با ایجاد یک جلسه یک ساعته ورزش، با توجه به عواملی نظیر نوع لباس و شدت تمرین، در میانگین ۰.۵ تا ۲ لیتر آب از بدن از دست می‌دهید. همچنین، در حین تمرین، بدن شما مقدار زیادی از آب را به داخل عضلات منتقل می‌کند. این عمل باعث کاهش مقدار آب موجود در خارج از سلول‌ها می‌شود و ورم کاهش می‌یابد.

خواب بیشتر

تحقیقات اخیر در زمینه خواب نشان می‌دهد که اهمیت آن برای سلامتی بدن مشابه اهمیت رژیم غذایی و فعالیت ورزشی است. خواب به کنترل سیستم عصبی سمپاتیک کلیه‌ها، که نقش در تنظیم سطح سدیم و تعادل آب دارد، تأثیر مثبتی دارد.

کسب مقدار کافی خواب نه تنها به تنظیم سطح هیدراته بدن کمک می‌کند بلکه در کاهش احتباس آب نیز نقش دارد. به منظور تخلیه آب اضافی از بدن، توصیه می‌شود در طول شب مدت زمان ۷ تا ۹ ساعت به خواب بپردازید.

استرس نداشتن

تداوم استرس بر مدت زمان طولانی به افزایش هورمون کورتیزول منجر می‌شود که بطور مستقیم بر احتباس آب و جریان‌های بدن تأثیر گذار است. این هورمون به همراه استرس باعث افزایش ترشح هورمون ADH (ضد ادراری) می‌شود که کلیه‌ها را ترغیب به بازگرداندن آب به بدن می‌کند.

با خواندن مقالاتی در خصوص بهینه‌سازی هورمون‌ها، متوجه خواهید شد که با اعمال تغییرات ساده، می‌توانید به راحتی سدیم اضافی را از بدن خارج کنید.

کنترل استرس موجب بازگشت سطوح کورتیزول و ADH به حالت عادی می‌شود که برای حفظ تعادل جریان‌ها، حفظ سلامتی بلندمدت و کاهش خطر بیماری‌ها اهمیت دارد.

برای مدیریت بهتر استرس، توصیه می‌شود که به تکنیک‌هایی مانند یوگا و مدیتیشن روی بیاورید. این روش‌ها، علیرغم سادگی آنها، تأثیرات چشمگیری در کاهش استرس دارند و با پیشرفت در اجرای روزانه، تغییرات ملموسی را در استرس خود مشاهده خواهید کرد.

نوشیدن آب بیشتر

احتمالاً شما از این نکته خبردار هستید که مصرف مداوم آب، احتباس آب در بدن را کاهش می‌دهد. بدن به صورت مداوم در تلاش است تا تعادل سالمی را حفظ کند؛ بنابراین، در صورت مصرف مداوم آب (دی‌هیدراته بودن)، بدن سعی می‌کند جلوی دفع آب را بگیرد.

نوشیدن آب علاوه بر تأثیر مثبت بر رطوبت و سلامت کلیه‌ها و کبد، در دوران بلندمدت نیز کمک می‌کند تا آب اضافی از بدن دفع شود. از این رو، مزایای نوشیدن آب به جز فقط احتباس آب را در بر می‌گیرد. تحقیقات زیادی نشان داده‌اند که میزان هیدراته بودن برای سلامت عمومی بدن حائز اهمیت بسیاری است و حتی در فرایند چربی‌سوزی نیز تأثیرگذار است. اگر به افزایش تناسب اندام علاقه دارید، مطالب مرتبط با چربی سوزی طبیعی را نیز بررسی نمایید.

فقط کافیست که هر زمان که احساس تشنگی می‌کنید، آب بنوشید. همچنین در محیط‌های گرم یا در حین تمرینات فیزیکی، باید مقدار بیشتری آب مصرف کنید. وضعیت هیدراته بودن بدن را می‌توانید از طریق رنگ ادرار کنترل کنید؛ اگر ادرار رنگ زرد روشن یا تقریباً شفاف باشد، این نشانه‌ای خوب از هیدراته بودن بدن است.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۴۰۲

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پرشین زی و لینک مستقیم بلا مانع است.