گرفتن تلخی ترشی فلفل + راه های جالب و اسان برای گرفتن تلخی ترشی فلفل - سایت پرشین زی
گرفتن تلخی ابلیمو در غذا و رفع تلخی لیمو عمانی در غذا

گرفتن تلخی ابلیمو در غذا و رفع تلخی لیمو عمانی در غذا

گرفتن تلخی ابلیمو در غذا گرفتن تلخی ابلیمو در غذا و رفع تلخی لیمو عمانی در غذا در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. یکی از راه‌های …

گرفتن تلخی آلوئه ورا + راه های آسان و جالب برای گرفتن تلخی آلوئه ورا

گرفتن تلخی آلوئه ورا + راه های آسان و جالب برای گرفتن تلخی آلوئه ورا

گرفتن تلخی آلوئه ورا گرفتن تلخی آلوئه ورا + راه های آسان و جالب برای گرفتن تلخی آلوئه ورا در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. زمانی …

گرفتن تلخی آبلیمو با هویج + در چند دقیقه تلخی آبلیمو را بگیری

گرفتن تلخی آبلیمو با هویج + در چند دقیقه تلخی آبلیمو را بگیری

گرفتن تلخی آبلیمو با هویج گرفتن تلخی آبلیمو با هویج + در چند دقیقه تلخی آبلیمو را بگیری در سایت پرشین زی . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. می‌توانید تلخی آبلیمو …

گرفتن تلخی ترشی فلفل

گرفتن تلخی ترشی فلفل نی نی سایت جوشاندن فلفل برای ترشی از بین بردن تندی فلفل سبز برای ترشی علت تلخ شدن ترشی فلفل فیلم طرز تهیه ترشی فلفل تند طرز تهیه ترشی فلفل شیرین فوری طرز تهیه فلفل خانگی طرز تهیه ترشی فلفل شمالی

گرفتن تلخی ترشی فلفل + راه های جالب و اسان برای گرفتن تلخی ترشی فلفل در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد.

ترشی فلفل، یکی از انواع ترشی‌های پرطرفدار در سفره‌های ایرانی است که به عنوان چاشنی مورد علاقه بسیاری قرار می‌گیرد. این ترشی را می‌توان با استفاده از انواع فلفل‌ها مانند فلفل سبز یا قرمز تهیه کرد و به صورت تند یا شیرین آماده کرد. در این مطلب، ما به بررسی روش‌های متفاوت تهیه ترشی فلفل خانگی خواهیم پرداخت؛ پس اگر علاقه‌مند به یادگیری نحوه ساخت ترشی فلفل در خانه هستید، با ما همراه باشید.

گرفتن تلخی ترشی فلفل

ترشی فلفل یکی از انواع ترشی‌هایی است که امکان دارد به دلیل تهیه در منزل تلخی بیشتری داشته باشد. در این بخش، راهکارهایی برای از بین بردن تلخی ترشی فلفل خانگی ارائه می‌کنیم که می‌تواند برای شما مفید باشد.

روش اول: برای کاهش تلخی ترشی فلفل، می‌توانید فلفل‌ها را بجوشانید. به این منظور، در یک قابلمه بزرگ، ۵ لیوان آب بریزید و به ازای هر ۵ لیوان آب، دو قاشق غذاخوری نمک اضافه کنید. پس از جوش آمدن آب، فلفل‌ها را افزوده و به مدت ۵ دقیقه بجوشانید. پس از آن، فلفل‌ها را بیرون آورده و آبکشی کنید. این فرآیند را دو تا سه بار تکرار کنید تا تلخی فلفل از بین برود.

روش دوم: روش دیگر برای خارج کردن تلخی فلفل، استفاده از آب‌نمک است. این روش ساده بوده و شما تنها نیاز دارید فلفل‌ها را در ظرفی حاوی آب‌نمک قرار دهید و برای مدت ۳ روز در آن نگه دارید. مهم است که طی این مدت، چندین بار آب‌نمک را تعویض کنید. در پایان، فلفل‌ها را از آب‌نمک خارج کرده و خوب خشک کنید.

مواد لازم برای تهیه ترشی فلفل

۵۰۰ گرم فلفل سبز تند

۶ حبه سیر

یک لیوان سرکه

۳ قاشق غذاخوری نمک

۶ لیوان آب

به میزان لازم ترخون

یک قاشق‌چای‌خوری نعنا خشک

طرز تهیه ترشی فلفل

برای تهیه ترشی فلفل خانگی، انتخاب فلفل‌های مناسب اولین گام است. توصیه می‌شود فلفل‌هایی با پوست نازک و گوشت کمتر انتخاب کنید، زیرا این نوع فلفل‌ها در ترشی، تردی خوبی خواهند داشت. گرچه این انتخاب به سلیقه شما بستگی دارد.

پس از خریداری، فلفل‌ها را باید شست. برای این کار، یک ظرف بزرگ انتخاب کنید و فلفل‌ها را در آن قرار دهید. آب به اندازه کافی بریزید تا فلفل‌ها را بپوشاند و کمی نمک برای ضدعفونی به آب اضافه کنید.

پس از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه، فلفل‌ها را با دست به آرامی هم بزنید و سپس ۲ تا ۳ بار آبکش کنید. اجازه دهید فلفل‌ها در سبد بمانند تا آب اضافی آن‌ها خارج شود.

وقتی فلفل‌ها خشک شدند، آن‌ها را روی یک دستمال تمیز قرار دهید تا کاملا خشک شوند و سپس برای ادامه مراحل آماده‌سازی اقدام کنید.

یک قابلمه مناسب انتخاب کنید و ۶ لیوان آب در آن بریزید. آن را روی حرارت بالا گرم کنید تا آب جوش آید. وقتی آب نزدیک به جوشیدن است، نمک اضافه کنید و کمی هم بزنید تا در آب حل شود.

پس از جوش آمدن آب، حرارت را خاموش کنید و اجازه دهید آب کمی خنک شود. وقتی آب ولرم شد، فلفل‌های خشک شده را به قابلمه اضافه کنید. از یک بشقاب برعکس شده روی قابلمه استفاده کنید تا فلفل‌ها کاملا زیر آب بروند و سطح آب باقی نمانند.

توجه داشته باشید که اضافه کردن فلفل‌ها به آب جوش می‌تواند باعث شود فلفل‌ها تردی خود را از دست بدهند و نرم شوند، پس صبر کنید تا آب کمی خنک شود.

اجازه دهید فلفل‌ها حداقل ۸ ساعت در آب‌نمک بمانند و سپس آن‌ها را آبکش کنید.

در مرحله بعد، فلفل‌ها را مجددا خشک کنید؛ پس آن‌ها را روی یک دستمال قرار دهید تا کاملا خشک شوند و هیچ رطوبتی در آن‌ها باقی نماند.

پس از خشک شدن کامل، فلفل‌ها را در یک ظرف شیشه‌ای و تمیز بریزید. ابتدا فلفل‌ها و سپس سیر، ترخون و نعنا را به ظرف اضافه کنید.

سپس سرکه را به اندازه‌ای اضافه کنید که کاملا روی فلفل‌ها را بپوشاند تا از کپک زدن جلوگیری شود. اگر تمایل دارید سرکه کمتر تند باشد، نصف ظرف را با سرکه و نصف دیگر را با آب جوشیده شده پر کنید.

درب ظرف را ببندید و آن را برای یک هفته تا ۱۰ روز در یخچال قرار دهید تا ترشی آماده شود. پس از این مدت، ترشی شما آماده است و می‌توانید از آن همراه با غذا لذت ببرید.

طرز تهیه ترشی فلفل شیرین خانگی

تهیه ترشی فلفل شیرین مشابه ترشی فلفل تند است، با این تفاوت که در مراحل اولیه و انتخاب نوع فلفل تفاوت وجود دارد. برای اینکه ترشی فلفل خانگی‌تان طعم شیرینی داشته باشد، هنگام خرید فلفل، از فلفل‌های شیرین استفاده کنید. بقیه مراحل دقیقاً همانند روش تهیه ترشی فلفل تند خواهد بود.

نکات تهیه ترشی فلفل

برای بهبود طعم ترشی فلفل خود، چندین نکته کلیدی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند:

مطمئن شوید که فرآیند خارج کردن تلخی فلفل‌ها را انجام داده‌اید.

قبل از قرار دادن فلفل‌ها در ظرف ترشی، اجازه دهید آن‌ها به طور کامل خشک شوند؛ زیرا فلفل‌های مرطوب ممکن است باعث کپک زدن ترشی شوند.

استفاده از ترکیب آب و سرکه می‌تواند باعث کدر شدن مایع ترشی شود. برای جلوگیری از این مشکل، توصیه می‌شود که فقط از سرکه استفاده کنید.

برای افزایش عطر ترشی، می‌توانید از مرزه نیز استفاده کنید.

اگر تمایل دارید تندی سرکه را کاهش دهید و طعم ترشی را ملایم‌تر کنید، می‌توانید به هر شیشه نصف قاشق شکر اضافه کنید. این کار باعث می‌شود طعم ترشی نرم‌تر و ملایم‌تر شود.

آخرین بروز رسانی در : شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۲

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پرشین زی و لینک مستقیم بلا مانع است.