تمیز کردن آشپزخانه + در یک ربع آشپزخانه را تمیز کنید - سایت پرشین زی
تمیز کردن آدامس روی لباس با استفاده از سرما و گرما و اتو

تمیز کردن آدامس روی لباس با استفاده از سرما و گرما و اتو

تمیز کردن آدامس روی لباس تمیز کردن آدامس روی لباس با استفاده از سرما و گرما و اتو در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. تقریباً همه‌ی …

نکات مهم قبل از آزمایش ادرار + برای ازمایش ادرار چند ساعت ادرار نکرده باشیم

نکات مهم قبل از آزمایش ادرار + برای ازمایش ادرار چند ساعت ادرار نکرده باشیم

نکات مهم قبل از آزمایش ادرار نکات مهم قبل از آزمایش ادرار + برای ازمایش ادرار چند ساعت ادرار نکرده باشیم در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار …

از بین بردن آبسه دندان + ۱۴ روش جالب برای نابودی آبسه دندان

از بین بردن آبسه دندان + ۱۴ روش جالب برای نابودی آبسه دندان

از بین بردن آبسه دندان از بین بردن آبسه دندان + ۱۴ روش جالب برای نابودی آبسه دندان در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. آبسه دندان …

تمیز کردن آشپزخانه

تميز كردن آشپزخانه نی نی سایت عکس آشپزخانه تمیز چگونه آشپزخانه را برق بیندازیم پاك كردن چربي آشپزخانه شستن کف آشپزخانه نی نی سایت تميز كردن كاشي و سراميك آشپزخانه نی نی سایت آشپزخانه تمیز و مرتب تمیزکردن کاشی آشپزخانه

تمیز کردن آشپزخانه + در یک ربع آشپزخانه را تمیز کنید در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد.

نگهداری و تمیز کردن آشپزخانه یک فعالیت روزانه است که باید پس از هر بار پخت و پز انجام شود، شامل شستشوی ظروف و پاک کردن سطوح کابینت‌ها.

پاک کردن چربی‌های موجود در آشپزخانه، همراه با تمیز کردن سینک و اجاق گاز، بخشی از روتین نظافتی است که باید به طور مرتب انجام شود.

این فعالیت‌ها فقط بخشی از کل فرایند نظافت آشپزخانه هستند، و باید پاک کردن هود آشپزخانه، تمیز کردن یخچال و فریزر را نیز به لیست افزود. فهرست کردن این موارد نیز خود زمان‌بر است و نشان‌دهنده میزان وقت و تلاش لازم برای تمیزی آشپزخانه است.

با این حال، استفاده از روش‌های بهینه برای نظافت آشپزخانه می‌تواند به کاهش قابل توجهی در اتلاف وقت و انرژی منجر شود. با دانستن نحوه صحیح تمیز کردن آشپزخانه و یادگیری روش‌های از بین بردن چربی‌ها، می‌توانید همیشه یک آشپزخانه تمیز و مرتب داشته باشید، بدون اینکه نیاز باشد به طور مداوم در حال نظافت باشید.

نکات کلیدی در تمیز کردن آشپزخانه

آلودگی و گردوغبار معمولاً از بالای فضا به پایین منتقل می‌شوند؛ پس تمیز کردن آشپزخانه از بالا شروع شود تا از پخش شدن آلودگی به دیگر بخش‌ها جلوگیری شود.

استفاده از سرکه بر روی سطوح فولاد ضدزنگ توصیه نمی‌شود، زیرا ممکن است باعث کاهش درخشندگی آنها شود.

ایجاد یک چک لیست برای نظافت آشپزخانه می‌تواند به شما در داشتن یک برنامه مدون و منظم برای انجام کارهای روزانه کمک کند. این چک لیست را بهتر است بر اساس شرایط زندگی و کاری خود تنظیم نمایید.

تمیز کردن به هم ریختگی پیشخوان

شروع تمیز کردن آشپزخانه را از یک گوشه یا بخشی از پیشخوان آغاز کنید و هر آیتمی که جزء وسایل پیشخوان نیست را جمع‌آوری کنید. استفاده از یک سبد لباسشویی برای این منظور می‌تواند مفید باشد.

هنگام جمع‌آوری وسایل، خود را با برداشتن تک‌تک اقلام در موقعیت سخت و پرت‌حواسی قرار ندهید. فقط اجازه دهید فضای اطراف پیشخوان خالی شود. مرتب‌سازی کابینت‌های زیر سینک و سایر کابینت‌ها را می‌توانید در زمان دیگری انجام دهید.

پس از تمیز شدن پیشخوان، یا پس از اینکه کل آشپزخانه تمیز شد، می‌توانید هر یک از وسایل را به جای اصلی خود بازگردانید.

ماشین ظرفشویی و آب چکان

صرف‌نظر از اینکه آشپزخانه شما در حال حاضر تمیز است یا سینکی دارید مملو از ظروف کثیف، جابجایی و مرتب کردن ظروف تمیز شده باعث می‌شود که فضای کافی برای قرار دادن سایر ظروف یا شستشوی ظروف کثیف فراهم شود.

در صورتی که ماشین ظرفشویی شما نیمه پر از ظروف کثیف است، ابتدا باقیمانده ظروف را بشویید و سپس، قبل از ادامه دادن به نظافت آشپزخانه، ماشین ظرفشویی را راه‌اندازی کنید.

یخچال و کابینت

فارغ از اینکه کدام بخش از خانه را می‌خواهید تمیز کنید، همواره نظافت را از بالاترین نقطه شروع کنید. چرا که گرد و غبار و کثیفی به سمت پایین حرکت می‌کنند؛ بنابراین با شروع تمیزکاری از بالا به پایین در آشپزخانه، از انتقال آلودگی به دیگر نقاط جلوگیری می‌شود.

گردگیری از لامپ‌های سقفی، بالای یخچال و بخش‌های بالایی کابینت‌ها می‌تواند نقطه شروع مناسبی برای تمیزکاری بخش‌های بالایی آشپزخانه باشد.

تمیز کردن وسایل کوچک

در این مرحله، به سرعت وسایل کوچکتر را پاک کنید. نیازی به صرف وقت زیاد یا تمیز کردن بسیار دقیق نیست، اما این فرصت مناسبی برای برق انداختن و تمیز کردن دستگاه‌هایی مانند ماکروویو، قهوه‌ساز، توستر و مخلوط‌کن است.

تمیز کردن این دستگاه‌ها را با قسمت‌های داخلی آن‌ها شروع کنید. مثلاً خرده‌های نان را از داخل توستر خارج کنید و داخل ماکروویو را با استفاده از بخار سرکه تمیز کنید.

پاکسازی را با پاک کردن بخش‌های خارجی دستگاه‌ها به اتمام برسانید. برای این کار از یک دستمال میکروفیبر مرطوب شده با محلول سرکه سفید یا مواد تمیزکننده مناسب برای آشپزخانه استفاده کنید.

مهم است که از استفاده سرکه بر روی سطوح فولاد ضدزنگ خودداری کنید، چرا که می‌تواند براقیت آن‌ها را از بین ببرد.

تمیز کردن وسایل پیشخوان

در کنار وسایل کوچکی که به طور مکرر استفاده می‌شوند، ممکن است روی پیشخوان خود سینی، مجموعه‌ای از لیوان‌ها، یا ظروف آشپزی را قرار داده باشید.

مطمئن شوید که این وسایل تمیز هستند. در این مرحله از تمیزکاری آشپزخانه، سینی‌ها را گردگیری کنید یا آنها را همراه با بطری‌ها و سایر ظروف شستشو دهید.

تمیز کردن اجاق گاز

برای تمیز کردن اجاق گاز، زمانی مجزا را در نظر بگیرید. با این حال، یک تمیز کاری سطحی بیرونی به طور چشمگیری به حفظ تمیزی آشپزخانه کمک می‌کند.

آغاز تمیز کردن آشپزخانه را از بخش بالایی اجاق گاز شروع کنید. اگر اجاق گاز شما دارای صفحات یا میله‌های جداشدنی است، آن‌ها را بردارید و در صورت نیاز شستشو دهید. سطح زیرین آن‌ها را با استفاده از پاک‌کننده مخصوص تمیز کنید. برای صفحات برقی، می‌توانید از محلول آب و مایع ظرفشویی برای تمیز کردن استفاده کنید.

پس از تمیز کردن سطح گاز، بخش جلویی فر را با استفاده از یک پاک‌کننده همه‌کاره، سرکه سفید یا محلول آب و مایع ظرفشویی تمیز کنید. به تمیز کردن دستگیره‌ها و صفحه نمایش دقت کنید. همچنین، این محلول را می‌توان برای از بین بردن زردی وسایل برقی سفید نیز استفاده کرد.

تمیز کردن هود

هنگام تمیز کردن آشپزخانه و هود، ابتدا با پاک کردن قسمت‌های خارجی هود شروع کنید.

لکه‌ها و چربی‌های موجود در بخش زیرین هود و نزدیک فیلترها را تمیز کنید.

فیلتر هود را جدا کرده و به خوبی شستشو دهید.

پس از شستشو، فیلترها را خشک کرده و سپس آن‌ها را در جای اصلی خود قرار دهید.

پاک کردن پیش خوان ها

پس از اینکه ظروف شسته شده‌اند، گرد و غبار پاک شده و وسایل کوچک به درخشندگی رسیده‌اند، زمان آن رسیده که به پیشخوان‌هایتان توجه ویژه‌ای نشان دهید.

تمامی اشیاء را از روی پیشخوان برداشته و با استفاده از یک پاک‌کننده مناسب برای جنس پیشخوان و یک دستمال میکروفیبر، پیشخوان‌ها را کاملاً تمیز کنید. پس از پاک کردن، سطوح را خشک نمایید تا برق بیفتند.

برای از بین بردن لکه‌های موجود روی پیشخوان و کابینت‌ها، از شوینده‌های مناسب استفاده کنید.

تمیز کردن سینک

پاک کردن سینک ظرفشویی با استفاده از مواد طبیعی ساده‌تر از آن است که تصور می‌شود. اولین قدم شستشوی سینک است. از پاک‌کننده مناسبی استفاده کرده و با استفاده از یک برس، نقاط دشوار دسترس مانند گوشه‌ها و شکاف‌ها را تمیز کنید.

شیرآلات و محل قرارگیری اسفنج یا مایع ظرفشویی را پاک کنید. همه بخش‌ها را به خوبی بشویید. پروسه را با پر کردن سینک از آب داغ و افزودن مقداری سفیدکننده به آن تکمیل کنید. اجازه دهید محلول برای ده دقیقه بماند و سپس سینک را کاملاً آبکشی کنید.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۲

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پرشین زی و لینک مستقیم بلا مانع است.