تمیز کردن آهن گاز و آشنایی با کارهای قبل از تمیز کردن گاز - سایت پرشین زی
تمیز کردن انگشتر نقره + راه هایی برای تمیز کردن انگشتر نقره

تمیز کردن انگشتر نقره + راه هایی برای تمیز کردن انگشتر نقره

تمیز کردن انگشتر نقره تمیز کردن انگشتر نقره + راه هایی برای تمیز کردن انگشتر نقره در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. احتمالاً شما نیز گاهی …

تمیز کردن آینه حمام با سرکه سفید و الکل و راه های بخار نکردن آینه حمام

تمیز کردن آینه حمام با سرکه سفید و الکل و راه های بخار نکردن آینه حمام

تمیز کردن آینه حمام تمیز کردن آینه حمام با سرکه سفید و الکل و راه های بخار نکردن آینه حمام در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. …

گرفتن تلخی پوست نارنج + روش های جالب برای گرفتن تلخی پوست نارنج

گرفتن تلخی پوست نارنج + روش های جالب برای گرفتن تلخی پوست نارنج

گرفتن تلخی پوست نارنج گرفتن تلخی پوست نارنج + روش های جالب برای گرفتن تلخی پوست نارنج در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. ابتدا پوست نارنج …

تمیز کردن آهن گاز

تميز كردن ميله هاي اجاق گاز نی نی سایت تميز كردن چدن گاز با لوله بازکن تميز كردن چدن گاز با جوش شیرین نی نی سایت تميز كردن چدن گاز نی نی سایت تميز كردن چدن گاز با جوهر نمک پاک کننده قوی چربی گاز علت تغییر رنگ چدن گاز تميز كردن چدن گاز با سرکه و جوش شیرین

تمیز کردن آهن گاز و آشنایی با کارهای قبل از تمیز کردن گاز در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد.

حتی اگر فقط گاهی اوقات آشپزی کنید، اجاق گازتان هر هفته با لکه‌های چربی و کثیفی روبرو می‌شود. خوشبختانه، پاک کردن آن نیازمند زمان زیاد یا تلاش فراوان نیست. در این مقاله، ما به شما راه‌هایی ساده اما بسیار مؤثر برای درخشان کردن اجاق گازتان همانند روز اول را آموزش می‌دهیم. بپیوندید به ما تا بهترین شیوه‌های تمیز کردن اجاق‌های استیل و شیشه‌ای، چدن‌های روی گاز، شعله‌ها، دکمه‌ها، و روش‌های نگهداری تمیز گازهای رومیزی را بیاموزید.

کارهای قبل از تمیز کردن گاز

انتخاب روش تمیز کردن اجاق گاز اهمیتی ندارد، مهم این است که ابتدا سطح گاز را برای نظافت آماده کنید. دنبال کردن این مراحل ساده کلیدی است:

اول، اگر شعله گاز هنوز داغ است، کمی صبر کنید تا خنک شود.
پس از خنک شدن، چدن‌ها، سرشعله‌ها، و ولوم‌ها را از روی اجاق گاز بردارید.
با استفاده از یک دستمال، ذرات درشت و باقیمانده‌های غذا را از روی صفحه گاز پاک کنید.
برای تمیز کردن قسمت‌های شعله و شیارها، می‌توانید از یک مسواک قدیمی استفاده کنید.
حال، اجاق گاز شما آماده است تا تمیز و براق شود.

استفاده از سرکه

اگر اجاق گاز رومیزی شما کمی کثیف و چرب است، سرکه گزینه خوبی برای تمیز کردن است. کافی است مقداری سرکه را بر روی سطح گاز بپاشید. پس از اینکه سرکه چند دقیقه روی گاز باقی ماند و چربی‌ها را از بین برد، با یک دستمال پاک‌کننده، همه سطوح را پاک کنید. اگر مایلید، می‌توانید سرکه را با آب گرم و چند قطره مایع ظرف‌شویی مخلوط کنید. این ترکیب نه تنها تمیز می‌کند، بلکه خواص ضدعفونی‌کننده نیز دارد.

استفاده از آب جوش

اگر در خانه مواد پاک‌کننده ندارید، آب جوش همیشه یک گزینه مفید است، به‌خصوص برای چربی‌های سطحی. فقط کافی است مقداری آب بجوشانید و آن را به آرامی روی سطح گاز بریزید. پس از چند دقیقه صبر، به آرامی با یک اسفنج نرم سطح گاز را تمیز کنید. با این روش ساده، کثیفی و چربی‌ها به راحتی پاک می‌شوند.

استفاده از جوش شیرین

اگر اجاق گاز شما بسیار کثیف است و با استفاده از روش‌های ساده تمیز نمی‌شود، جوش شیرین می‌تواند راه‌حلی عالی باشد. برای این کار، یک خمیر با استفاده از نسبت‌های مساوی جوش شیرین، نمک و آب یا فقط با ترکیب جوش شیرین و آب تهیه کنید. سپس، سطح گاز را با آب داغ مرطوب کنید و خمیر را روی همه قسمت‌های آن بمالید. پس از حدود ۱۵ دقیقه، با یک پارچه خمیر را روی سطح گاز به صورت دورانی پخش کنید و چند دقیقه دیگر صبر کنید. اکنون، با این خمیر معجزه‌آسا، تمام کثیفی‌ها پاک شده‌اند و می‌توانید با یک دستمال مرطوب گاز را کاملا تمیز کنید.

استفاده از صابون

صابون یکی از مواد ساده و کارآمد برای تمیز کردن اجاق گاز است. با استفاده از کمی صابون، آب گرم و یک دستمال تمیز، می‌توانید اجاق گاز رومیزی خود را به طور کامل پاک کنید. یک نکته خانگی مفید این است که مقداری صابون را رنده کرده و در یک ظرف کوچک نگهداری کنید. هنگام تمیز کردن اجاق گاز، کافی است مقداری از این صابون رنده شده را برداشته و به سرعت و آسانی اجاق گاز خود را تمیز و براق کنید.

استفاده از لیمو

لیمو به عنوان یک ماده طبیعی و اسیدی، خواص سفیدکننده و پاک‌کننده‌ای دارد که بسیاری از ما از آن آگاه هستیم. برای استفاده از لیمو در تمیز کردن اجاق گاز، می‌توانید مقداری آب لیمو را روی سطوح اجاق گاز بچکانید و سپس با استفاده از دستمال آن را بر روی تمام سطوح پخش کنید. در صورتی که اجاق گاز بسیار کثیف باشد، می‌توانید جوش شیرین را نیز به کار ببرید. کافی است کمی جوش شیرین روی سطح گاز پاشیده، مقداری آب لیمو را روی آن اسپری کنید، چند دقیقه صبر نمایید و سپس با یک دستمال سطح گاز را پاک کنید.

استفاده از مایع ظرفشویی

اگر برای تمیز کردن اجاق گاز خود عجله دارید، به سادگی مایع ظرفشویی را از نزدیکی سینک بردارید. کمی از این مایع را روی یک اسفنج نرم بزنید و با آن تمام سطح گاز را پاک کنید. در صورت وجود لکه‌های سرسخت روی گاز، چند دقیقه صبر کنید تا مایع ظرفشویی به خوبی با چربی‌ها واکنش نشان دهد و آن‌ها را حل کند. سپس با استفاده از یک پارچه تمیز و مرطوب، اجاق گاز رومیزی خود را خشک و پاک نمایید.

استفاده از مواد پاک‌کننده صنعتی

اگرچه تنفس مواد شیمیایی ممکن است برای شما مناسب نباشد، گاهی اوقات استفاده از آن‌ها برای تمیز کردن بی‌ضرر است. برای پاکسازی گاز با مواد شیمیایی، یک پاک‌کننده مخصوص و مناسب را از فروشگاه تهیه کنید. کافی است مقدار کمی از این محصول را روی سطح گاز بریزید و برای دستیابی به نتایج بهتر، چند لحظه صبر کنید. سپس با استفاده از یک پارچه مرطوب، سطح گاز را به طور کامل پاک و تمیز کنید.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۴۰۲

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پرشین زی و لینک مستقیم بلا مانع است.