گرفتن تلخی آبلیمو با نمک + راهکارهای جالب برای گرفتن تلخی آبلیمو - سایت پرشین زی
گرفتن تلخی آبگوشت + از بین بردن تلخی آبگوشت به سادگی

گرفتن تلخی آبگوشت + از بین بردن تلخی آبگوشت به سادگی

گرفتن تلخی آبگوشت گرفتن تلخی آبگوشت + از بین بردن تلخی آبگوشت به سادگی در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. استفاده از لیمو عمانی در پخت …

گرفتن تلخی آلوئه ورا + راه های آسان و جالب برای گرفتن تلخی آلوئه ورا

گرفتن تلخی آلوئه ورا + راه های آسان و جالب برای گرفتن تلخی آلوئه ورا

گرفتن تلخی آلوئه ورا گرفتن تلخی آلوئه ورا + راه های آسان و جالب برای گرفتن تلخی آلوئه ورا در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. زمانی …

نکات مهم قبل از بیهوشی و انواع بیهوشی برای جراحی

نکات مهم قبل از بیهوشی و انواع بیهوشی برای جراحی

نکات مهم قبل از بیهوشی نکات مهم قبل از بیهوشی و انواع بیهوشی برای جراحی در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. سه مفهوم بی حواسی، بی …

گرفتن تلخی آبلیمو با نمک

گرفتن تلخی آبلیمو با نخود گرفتن تلخی آبلیمو با سیب زمینی گرفتن تلخی آبلیمو با نمک نی نی سایت گرفتن تلخی آبلیمو با نخود نی نی سایت گرفتن تلخی آبلیمو با هویج گرفتن تلخی آبلیمو به روشی ساده و کاربردی آبلیمو تلخ شده چیکار کنم نی نی سایت گرفتن تلخی آبلیمو با سیب زمینی نی نی سایت

گرفتن تلخی آبلیمو با نمک + راهکارهای جالب برای گرفتن تلخی آبلیمو در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد.

تهیه آبلیمو در خانه یکی از روش‌های سالم برای استفاده از خواص لیمو است. درست کردن آبلیموی خانگی بدون استفاده از مواد افزودنی انجام می‌شود و به این ترتیب، یک نوشیدنی کاملاً طبیعی است.

آبلیموی تازه به دلیل داشتن خواص بیشتر و طعم بهتری که نسبت به محصولات صنعتی دارد، محبوبیت زیادی دارد. لیموترش به عنوان یک ماده غذایی انرژی‌زا شناخته می‌شود و در درمان بیماری‌های مختلفی مانند آسم و سردرد مفید است.

تهیه آبلیموی خانگی به منظور حفظ خواص بی‌شمار لیمو و تضمین سلامت آن ایده‌آل است. بنابراین، برای اطمینان از اینکه آبلیمو خواص اصلی خود را حفظ کرده و طعم آن دلپذیر باقی بماند، ضروری است که با روش‌های صحیح نگهداری آبلیموی طبیعی و خانگی آشنا شوید.

نحوه گرفتن آبلیمو در منزل

وجود لیموهای ترش و تازه در بازار بسیاری را ترغیب می‌کند تا برای داشتن آبلیمویی خوش‌طعم و سالم، آن را در خانه تهیه کنند. آبلیموی تازه هم برای پخت و پز غذاهای متنوع و هم برای افزودن طعم به انواع سالادها مناسب است.

ابتدا لیموهایی را انتخاب کنید که نسبت به حجم خود سنگین‌تر باشند، زیرا این لیموها آب‌دارتر هستند.

برای تهیه آبلیموی طبیعی در خانه، لیموها را یک شب تا صبح در آب ولرم خیس کنید. آنها را درون ظرفی بریزید و به اندازه‌ای آب اضافه کنید که همه لیموها را بپوشاند.

با این روش، می‌توانید حداکثر آب را از لیموها استخراج کنید و حتی لیموهای خشک شده را دوباره نرم و آبدار کنید. حالا لیموها آماده آب گیری هستند.

اگر تعداد لیموها کم است، می‌توانید با استفاده از آبمیوه‌گیری دستی، لیموهای نصف شده را آب بگیرید. در صورت داشتن تعداد زیادی لیمو، می‌توانید از دستگاه‌های آبلیموگیری موجود در فروشگاه‌ها استفاده کنید.

نکته مهم: برای داشتن آبلیموی ترش، استفاده از لیموهای کوچک توصیه می‌شود، زیرا ترش‌تر از لیموهای بزرگ هستند.

اگر می‌خواهید آبلیمو را برای مدت طولانی نگه دارید، باید تفاله‌های لیمو را جدا کنید، زیرا وجود تفاله‌ها باعث خراب شدن زودتر آبلیمو می‌شود. برای این منظور، آبلیمو را از صافی تمیز و خشک با سوراخ‌های ریز عبور دهید.

نکته مهم: تفاله‌ها را دور نیندازید؛ آن‌ها را در کیسه‌های فریزر قرار دهید و مانند گوشت چرخ کرده پهن کرده و در فریزر بگذارید. همچنین می‌توانید از پوست لیموها برای تهیه خوراکی‌های خوشمزه استفاده کنید.

بطری‌هایی که می‌خواهید آبلیمو را در آنها بریزید، باید به خوبی شسته شده و در معرض آفتاب خشک شوند. سپس آبلیمو را درون بطری بریزید و درب آن را محکم ببندید تا از تماس با اکسیژن هوا و خراب شدن آبلیمو جلوگیری شود.

گفته می‌شود که برای جلوگیری از خراب شدن آبلیمو، پس از گرفتن آب، آن را بجوشانید، اما این کار باعث از بین رفتن خواص و ویتامین C لیمو می‌شود.

راه های پیشگیری از تلخی آبلیمو

هیچگاه نباید هسته‌های لیمو در آبلیمو باقی بمانند.

پس از پر کردن بطری با آبلیمو، حدود یک قاشق فضای خالی در بالای بطری باقی گذارید. در هر بطری یک لیتری آبلیمو، یک قاشق مرباخوری نمک اضافه کنید تا تلخی آبلیمو را کاهش دهد و به افزایش ماندگاری آن کمک کند. سپس درب بطری‌ها را به خوبی ببندید تا هوا وارد نشود.

گاهی اوقات در هنگام استفاده از دستگاه آبلیموگیری، هسته‌ها له شده و موجب تلخی آبلیمو می‌شوند. اگر آبلیمویی که تهیه کرده‌اید بیش از حد تلخ است، برای کاهش تلخی، یک هویج متوسط را پوست کنده و درون هر بطری یک لیتری آبلیمو قرار دهید. اجازه دهید هویج یک شبانه‌روز درون بطری باقی بماند، سپس آن را خارج کنید. هویچ به خودی خود تلخی آبلیمو را جذب می‌کند و کمک می‌کند تا طعم بهتری به دست آید.

استفاده از روغن برای جلوگیری از تلخی

برای جلوگیری از کپک زدن و فساد آبلیمو، آبغوره، و رب تازه که در خانه تهیه می‌کنید، می‌توانید از روغن استفاده کنید.

پس از آماده‌سازی آبلیمو و قرار دادن آن در ظروف شیشه‌ای، بهتر است روی سطح آبلیمو یک قاشق روغن بریزید و شیشه را به گونه‌ای حرکت دهید که روغن روی تمام سطح آبلیمو پخش شود. این روش به جلوگیری از ورود هوا به داخل ظرف و در نتیجه پیشگیری از کپک زدن آبلیمو کمک می‌کند.

روش دیگر برای نگهداری و حفظ آبلیمو، جوشاندن شیشه‌های حاوی آبلیمو است. این روش باید با استفاده از شیشه‌های مقاوم در برابر حرارت انجام شود. در ابتدا، آبلیمو را داخل شیشه ریخته و درب آن را محکم ببندید.

قابلمه‌ای را تا نصف با آب پر کرده و اجازه دهید تا آب به جوش بیاید. سپس، شیشه‌های حاوی آبلیمو را درون آب جوش قرار دهید و تقریباً ۱۰ تا ۱۵ دقیقه آنها را در آب جوش نگه دارید. این کار باعث استریل شدن آبلیمو می‌شود و می‌توانید آن را برای مدت طولانی‌تری نگهداری کنید.

پس از پایان فرآیند جوشاندن، باید تا زمان خنک شدن کمی آب صبر کنید و سپس با احتیاط شیشه‌ها را با استفاده از انبر یا دستمال از داخل قابلمه بیرون بیاورید.

گرفتن تلخی آبلیمو با نمک

برای کاهش تلخی آبلیمو در خانه، می‌توانید از هویج استفاده کنید چرا که هویج به خودی خود تلخی آبلیمو را جذب می‌کند. برای هر ۱۵ کیلوگرم لیمو، چهار عدد هویج متوسط را پوست کنده و آنها را به صورت کامل درون آبلیمو قرار دهید و یک روز منتظر بمانید.

پس از گذشت ۲۴ ساعت، هویج‌ها را از آبلیمو خارج کرده و سپس آبلیمو را صاف کنید. بعد از آن، به هر مقدار آبلیمو، یک قاشق غذاخوری نمک اضافه کنید. آبلیموهای تهیه شده را درون شیشه‌ها ریخته و آنها را در مکانی خنک نگهداری کنید.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه ۴ دی ۱۴۰۲

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پرشین زی و لینک مستقیم بلا مانع است.