گرفتن تلخی بالنگ و مزه میوه بالنگ و خواص بالنگ برای خوشبویی دهان - سایت پرشین زی
گرفتن تلخی پیاز + راه های جالب برای گرفتن تلخی پیاز

گرفتن تلخی پیاز + راه های جالب برای گرفتن تلخی پیاز

گرفتن تلخی پیاز گرفتن تلخی پیاز + راه های جالب برای گرفتن تلخی پیاز در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. ممکن است شما نیز تجربه کرده …

نکات مهم قبل از بارداری برای مردان و نقش مصرف داروها و تماس با مواد شیمیایی

نکات مهم قبل از بارداری برای مردان و نقش مصرف داروها و تماس با مواد شیمیایی

نکات مهم قبل از بارداری برای مردان نکات مهم قبل از بارداری برای مردان و نقش مصرف داروها و تماس با مواد شیمیایی در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه …

از بین بردن آرسنیک برنج و تشخیص آرسنیک در برنج

از بین بردن آرسنیک برنج و تشخیص آرسنیک در برنج

از بین بردن آرسنیک برنج از بین بردن آرسنیک برنج و تشخیص آرسنیک در برنج در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. در دهه اخیر، حضور سم …

گرفتن تلخی بالنگ

 گرفتن تلخی بالنگ نی نی سایت گرفتن تلخی مربا بعد از پخت نی نی سایت فوت و فن مربای بالنگ گرفتن تلخی مربا گل محمدی بعد از پخت رفع تلخی مربا به گرفتن تلخی مربای بالنگ با اهک رفع تلخی مربا هویج گرفتن تلخی مربا آلبالو

گرفتن تلخی بالنگ و مزه میوه بالنگ و خواص بالنگ برای خوشبویی دهان در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد.

بالنگ، که به نام‌های اترنج، بادرنگ و اترج کبیر نیز شناخته می‌شود، یک میوه بزرگ و بومی هند است. این میوه دارای پوست ضخیم و چرمی به رنگ‌های سبز، زرد یا نارنجی است. برگ‌های آن سبز و چرمی هستند و بوی مطبوعی دارد که به لیمو شباهت دارد. مختلف از دیگر مرکبات، این میوه کم‌آب و گوشت آن بیشتر خشک می‌باشد.

بالنگ به عنوان یکی از قدیمی‌ترین درختان از گروه مرکبات شناخته می‌شود و تاریخ کشت آن به ۱۷۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بازمی‌گردد. این درخت در ناحیه شوش نیز در ایران باستان وجود داشته است. از نظر گیاه‌شناسی، بالنگ و بادرنگ در گروهی به نام “Citrus medica” قرار دارند. این گونه از درختچه‌ها شکل نامنظمی دارد و میوه آن با پوسته ضخیم، پوست زرد و گوشت سفید داخل پوست را فرا گرفته است. اغلب از گوشت ترش غیرخوراکی در میانهٔ میوه استفاده می‌شود، به‌عنوان مثال در تهیهٔ مربا.

مزه میوه بالنگ

ترنج (Citrus bergamia Risso) یک گیاه از خانوادهٔ مرکبات است که میوه‌ای به اندازهٔ پرتقال و با رنگ زرد لیمویی دارد، علاوه بر این، دارای بوی خوش و عطر می‌باشد. مزهٔ میوه ترنج اندکی تلخ‌تر از گریپ‌فروت است، اما ترشی آن کمتر از لیمو است.

بالنگ برای خوشبو کننده دهان

حضور ویتامین C در بالنگ به بهبود سلامت دهان و لثه کمک کرده و اجزای مختلف این میوه مانند پالپ، آب عصاره، و دانه‌های آن به دلیل حاوی عطر قوی، در کاهش بوی نامطبوع دهان مؤثر می‌باشند. لازم به ذکر است که تاحدی خوشبو کردن دهان با استفاده از بالنگ اثر موقتی دارد.

گرفتن تلخی مربای بالنگ

برای تهیه مربای بالنگ با بافت لطیف و نرم، ابتدا پوست زرد رنگ بلنگ را با چاقو جدا کرده و بالنگ‌ها را از وسط به دو نیم تقسیم کرده، پرده‌های داخلی را خارج نمایید. سپس پوست سفید باقی‌مانده را به صورت مکعبی و درشت خرد کنید.

پوست‌های خرد شده را بر روی ترازو قرار داده و با اندازه وزن آنها، شکر را آماده کنید. بالنگ‌های خرد شده را درون قابلمه ریخته و آب سرد اضافه کنید، سپس روی حرارت ملایم اجاق قرار داده و تا آب شروع به جوشیدن کند، اجازه دهید برای ۵ دقیقه جوش بخورند. سپس آنها را آبکش کرده و پوست‌ها را با آب سرد بشویید. این مرحله را دو تا سه بار انجام دهید تا تلخی پوست بالنگ کاهش یابد. پس از این کار، پوست‌ها را آبکش کرده و با دست فشار دهید تا آب اضافی آن خارج شود.

در مرحله بعد، شکر را همراه با آب و آب بالنگ‌ها را روی حرارت ملایم اجاق قرار داده و اجازه دهید شکر در آب حل شود. سپس بالنگ‌ها را به آن اضافه کرده و به مدت تقریبی ۴۵ دقیقه بجوشند.

پس از آنکه مربای شما غلیظ و بلند شد، در ۱۰ دقیقه آخر پخت، گلاب را به مربا اضافه کنید. پس از خاموش کردن اجاق، اجازه دهید تا مربا در دمای محیط خنک شود. سپس مربا را درون شیشه ریخته و درب آن را ببندید.

توجه داشته باشید از شیشه‌های تمیز و استریل استفاده کنید. پس از ریختن مربا در شیشه، آن را چند بار بر روی سطح صاف و محکم بکوبید تا حباب‌های هوا از بین بروند. سپس درب ظرف را باز کنید تا هوای اضافی خارج شود، دوباره شیشه را ببندید و در یخچال قرار دهید.

آخرین بروز رسانی در : شنبه ۱۶ دی ۱۴۰۲

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پرشین زی و لینک مستقیم بلا مانع است.