تمیز کردن اجاق گاز + حرفه ای ترین روش ها برای برق انداختن گاز در چند دقیقه - سایت پرشین زی
مهم ترین نکات قبل از تبلیغات پیج اینستاگرام + قبل از این کارها تبلیغ ندهید

مهم ترین نکات قبل از تبلیغات پیج اینستاگرام + قبل از این کارها تبلیغ ندهید

مهم ترین نکات قبل از تبلیغات پیج اینستاگرام مهم ترین نکات قبل از تبلیغات پیج اینستاگرام + قبل از این کارها تبلیغ ندهید در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه …

نکات مهم قبل از آزمایش تیروئید + قبل آزمایش تیروئید چی نخوریم

نکات مهم قبل از آزمایش تیروئید + قبل آزمایش تیروئید چی نخوریم

نکات مهم قبل از آزمایش تیروئید نکات مهم قبل از آزمایش تیروئید + قبل آزمایش تیروئید چی نخوریم در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. غده تیروئید، …

چگونه جذاب باشیم + راه هایی که به راحتی می تواند به شما کمک کند تا جذاب به نظر برسید

چگونه جذاب باشیم + راه هایی که به راحتی می تواند به شما کمک کند تا جذاب به نظر برسید

چگونه جذاب باشیم چگونه جذاب باشیم + راه هایی که به راحتی می تواند به شما کمک کند تا جذاب به نظر برسید در سایت پرشین زی . ایمدواریم که این مطلب مورد توجه …

تمیز کردن اجاق گاز

تميز كردن چدن گاز نی نی سایت تمیز کردن چدن گاز تمیز کردن گاز شیشه ای تمیز کردن گاز استیل تميز كردن گاز لعابي سوخته تميز كردن گاز شيشه اي نی نی سایت شستن چدن گاز با لوله بازکن تميز كردن گاز استيل نی نی سایت

تمیز کردن اجاق گاز + حرفه ای ترین روش ها برای برق انداختن گاز در چند دقیقه در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد.

ذرات غذایی، چربی، روغن، و دوده ناشی از شعله گاز می‌توانند باعث لکه‌دار و سیاه شدن سطح اجاق گاز شوند. بهداشت و تمیزی اجاق گاز از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا به طور مستقیم با غذا و سلامتی ارتباط دارد. یکی از راه‌های حفظ تمیزی اجاق گاز، پاک کردن سریع آن با استفاده از دستمال نخی مرطوب پس از پخت و پز هر وعده غذایی است.

این روش به جلوگیری از خشک شدن و ثابت شدن لکه‌های چربی و غذایی روی سطح اجاق گاز کمک می‌کند. با این حال، گاهی اوقات فرصتی برای تمیز کردن فوری اجاق گاز وجود ندارد یا ممکن است فراموش شود.

در مواقعی که اجاق گاز با لکه‌ها و دوده پوشیده شده است، چه روش‌های طبیعی و خانگی برای پاک کردن اجاق گازهای استیل و شیشه‌ای وجود دارد؟ اگر به مواد پاک‌کننده شیمیایی حساسیت دارید یا خواستار رعایت احترام به محیط زیست هستید، ادامه این مقاله را بخوانید تا با روش‌های اثربخش برای داشتن اجاق گازی تمیز و بدون آلودگی آشنا شوید.

استفاده از هیدروژن پراکسید و جوش شیرین

هیدروژن پراکسید، یا آب اکسیژنه، به عنوان یک ماده سفیدکننده برای حذف مواد آلی و معدنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین، شما می‌توانید برای پاک کردن لکه‌های غذا، پروتئین، دوده و چربی روی اجاق گاز، به راحتی از هیدروژن پراکسید استفاده کنید.

قبل از شروع به تمیز کردن اجاق گاز استیل یا شیشه‌ای، مطمئن شوید که آن خاموش است و در طول تمیزکاری از آن استفاده نشود. کمی هیدروژن پراکسید را با جوش شیرین مخلوط کرده و با استفاده از یک دستمال نرم یا مسواک تمیز، ترکیب را روی سطح اجاق گاز بمالید.

پس از خشک شدن ترکیب هیدروژن پراکسید و جوش شیرین که حدود ده دقیقه زمان می‌برد، با استفاده از دستمال مرطوب سطح اجاق گاز را کاملاً پاک کنید. استفاده از یک حوله مرطوب آشپزخانه نیز مؤثر است تا اطمینان حاصل شود که هیچ ذره‌ای از جوش شیرین باقی نمانده است. در نهایت، شما می‌توانید نتیجه درخشان اجاق گاز خود را مشاهده کنید.

استفاده از آب جوش

استفاده از آب جوش یکی از روش‌های ساده برای تمیز کردن اجاق گازهای استیل است. در این روش، نیازی به استفاده از مواد پاک‌کننده شیمیایی یا طبیعی نیست و تنها با استفاده از آب می‌توانید اجاق گاز خود را پاک و براق کنید. البته به خاطر داشته باشید که هرچه لکه‌ها تازه‌تر باشند، پاک کردن آنها راحت‌تر خواهد بود.

اگر اجاق گازتان برقی است، قبل از شروع کار، آن را از برق خارج کنید. آب را تا دمای ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد بجوشانید و روی سطح اجاق گاز بریزید. صبر کنید تا آب خنک شود و سپس با استفاده از حوله تمیز یا اسفنج، تمام سطح گاز را پاک کنید. مهم است که اجاق گاز را به خوبی خشک کنید تا هیچ لکه آبی باقی نماند و در نهایت اجاق گازتان تمیز و براق به نظر برسد.

استفاده از نمک و جوش شیرین

نمک و جوش شیرین هر دو به عنوان پاک‌کننده‌های قدرتمند برای لکه‌های روغن و چربی شناخته می‌شوند. به همین دلیل، شما می‌توانید از ترکیب نمک و جوش شیرین برای پاک کردن لکه‌های چربی، روغن و حتی لکه‌های غذایی از سطح اجاق گاز استفاده کنید.

برای تهیه این محلول تمیز کننده، مقداری نمک و جوش شیرین را با چند قطره آب ترکیب کنید تا خمیری به دست آید. این خمیر را برای ۱۰ دقیقه روی سطح اجاق گاز بمالید و اجازه دهید تا کاملاً خشک شود.

سپس، خمیر خشک شده نمک و جوش شیرین را با یک حوله خشک پاک کنید و هرگونه باقیمانده خمیر را با دستمال مرطوب تمیز کنید. در صورت باقی ماندن اثری از دستمال مرطوب روی سطح اجاق گاز، آن را با یک دستمال نخی دیگر خشک و تمیز نمایید.

استفاده از سرکه سفید

اگر قصد دارید اجاق گاز شیشه‌ای خود را به روشی مؤثر تمیز کنید و نتایج خوبی به دست آورید، پیشنهاد می‌شود از سرکه سفید استفاده کنید. سرکه سفید به عنوان یک ماده پاک‌کننده طبیعی و قدرتمند شناخته می‌شود که می‌تواند در از بین بردن لکه‌های چربی و غذا بر روی اجاق گاز به شما کمک کند و به اجاق گاز شیشه‌ای شما درخشندگی ببخشد.

برای تمیز کردن اجاق گاز شیشه‌ای، مقداری سرکه سفید را با آب مخلوط کرده و درون یک بطری اسپری بریزید. قبل از شروع تمیزکاری، اگر اجاق گاز برقی دارید، آن را از برق بکشید یا شیر گاز را ببندید تا با اطمینان کامل اجاق گاز را تمیز کنید.

این محلول آب و سرکه سفید را بر روی اجاق گاز اسپری کنید و سپس با استفاده از یک حوله آشپزخانه بدون پرز، تمام سطح گاز شیشه‌ای را تمیز کنید تا هیچ لکه‌ای از چربی و غذا باقی نماند. در پایان، شما اجاق گازی کاملاً تمیز و براق خواهید داشت.

استفاده از لیمو و جوش شیرین

جوش شیرین به عنوان یک ماده ضد باکتریایی عمل کرده و به افزایش بهداشت اجاق گاز کمک می‌کند، در حالی که لیمو به عنوان یک لکه‌بر عالی برای اجاق گازهای استیل محسوب می‌شود. ترکیب این دو موجب ایجاد بوی خوب و براقیت اجاق گاز می‌گردد.

برای تمیز کردن اجاق گاز استیل، مقداری آب لیمو را با جوش شیرین مخلوط کنید تا خمیری ایجاد شود. این خمیر را روی اجاق گاز استیل بمالید و پس از ۱۰ دقیقه، با یک حوله آشپزخانه، خمیر را پاک کنید. سپس با استفاده از یک دستمال مرطوب، تمامی خمیر جوش شیرین و لیمو را از سطح اجاق گاز استیل پاک کنید تا هیچ لکه‌ای باقی نماند.

استفاده از مایع ظرف‌شویی و جوش شیرین

در این روش تمیز کردن، می‌توانید با استفاده از مخلوطی از جوش شیرین و مایع ظرفشویی یک محلول کف‌دار تهیه کنید. مایع ظرفشویی به عنوان یک پاک‌کننده قدرتمند برای لکه‌های روغن و چربی شناخته می‌شود. بنابراین، ترکیب جوش شیرین و مایع ظرفشویی را روی اسفنج ریخته و برای تمیز کردن اجاق گاز استیل از آن استفاده کنید.

پس از پاک کردن لکه‌ها و دوده از سطح اجاق گاز، با یک دستمال مرطوب اثر این ترکیب را از روی اجاق گاز پاک کنید. در پایان، با استفاده از یک حوله خشک، اجاق گاز را تمیز کنید تا هیچ اثری از کف و رطوبت باقی نماند و در نهایت از براقیت و تمیزی اجاق گاز خود لذت ببرید.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه ۵ دی ۱۴۰۲

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پرشین زی و لینک مستقیم بلا مانع است.