نکات مهم قبل از آزمایش پاپ اسمیر + چند روز قبل از پاپ اسمیر نباید رابطه داشت - سایت پرشین زی
گرفتن تلخی آبلیمو با نمک + راهکارهای جالب برای گرفتن تلخی آبلیمو

گرفتن تلخی آبلیمو با نمک + راهکارهای جالب برای گرفتن تلخی آبلیمو

گرفتن تلخی آبلیمو با نمک گرفتن تلخی آبلیمو با نمک + راهکارهای جالب برای گرفتن تلخی آبلیمو در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. تهیه آبلیمو در …

نکات مهم قبل از پرواز + تجربه اولین سفر با هواپیما

نکات مهم قبل از پرواز + تجربه اولین سفر با هواپیما

نکات مهم قبل از پرواز نکات مهم قبل از پرواز + تجربه اولین سفر با هواپیما در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. اکنون، خرید بلیط هواپیما …

از بین بردن آب زیر پوست و نشانه های جمع شدن آب زیر پوست

از بین بردن آب زیر پوست و نشانه های جمع شدن آب زیر پوست

از بین بردن آب زیر پوست از بین بردن آب زیر پوست و نشانه های جمع شدن آب زیر پوست در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. …

نکات مهم قبل از آزمایش پاپ اسمیر

قبل از ازمایش پاپ اسمیر چه نکاتی را رعایت کنیم نی نی سایت چند روز قبل از پاپ اسمیر نباید رابطه داشت نزديكي بعد از تست پاپ اسمير نی نی سایت چند روز قبل از پاپ اسمیر نباید رابطه داشت نی نی سایت عوارض بعد از پاپ اسمیر استفاده از پودر موبر قبل از پاپ اسمیر نی نی سایت نزديكي قبل از تست پاپ اسمير استفاده از پودر موبر قبل از پاپ اسمیر

نکات مهم قبل از آزمایش پاپ اسمیر + چند روز قبل از پاپ اسمیر نباید رابطه داشت در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد.

تست پاپ اسمیر یک روش غربالگری برای تشخیص تغییرات سلولی در دهانه رحم است. قبل از انجام این تست، توصیه می‌شود حداقل به مدت دو روز از برقراری روابط جنسی خودداری شود. برای دختران باکره، این تست ممکن است به دلیل ورود اسپکولوم به واژن مناسب نباشد.

در این تست، با استفاده از یک برس کوچک، سلول‌ها از سطح دهانه رحم و نواحی اطراف آن جدا می‌شوند و سپس این نمونه‌ها برای بررسی هرگونه تغییرات سلولی یا احتمال سرطان دهانه رحم زیر میکروسکوپ در آزمایشگاه مورد مطالعه قرار می‌گیرند. این آزمایش همچنین می‌تواند برای تشخیص شرایط دیگر مانند عفونت‌ها و التهابات به کار رود. متخصصان زنان با استفاده از تجهیزات خاصی این تست را انجام می‌دهند تا نمونه‌برداری به آسانی صورت گیرد.

چه افرادی به این آزمایش نیاز دارند

این تست برای زنانی که فعالیت جنسی دارند، ضروری محسوب می‌شود. زنان در گروه سنی ۲۱ تا ۲۹ سال باید هر سه سال یک بار تست پاپ اسمیر را انجام دهند. برای زنانی که بیش از ۳۰ سال سن دارند، توصیه می‌شود که در این تست، بررسی ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) نیز انجام شود. اگر نتایج آزمایش مشکلی را نشان ندهد، تا سن ۶۵ سالگی، انجام دوره‌ای این آزمایش هر ۵ سال یک بار توصیه می‌شود.

افراد نیازمند به تکرار پاپ اسمیر

در صورتی که نتایج آزمایش پاپ اسمیر نشان‌دهنده یافته‌های غیرطبیعی باشد، تکرار آزمایش ضروری است. برای خانم‌های زیر ۲۵ سال، توصیه می‌شود که ۶ ماه تا یک سال پس از انجام اولین تست، دوباره آزمایش انجام شود تا هرگونه نتایج غیرعادی مورد بررسی قرار گیرد. در مورد خانم‌های بیش از ۲۵ سال، ممکن است علاوه بر تکرار آزمایش پاپ اسمیر، تست ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) نیز انجام شود.

نکات قبل از آزمایش

پیش از انجام تست پاپ اسمیر، توصیه می‌شود حداقل دو روز از روابط جنسی، دوش واژینال، و استفاده از داروهای واژینال، اسپرم کش‌های فومی و انواع کرم‌ها خودداری کنید، چرا که این موارد ممکن است بر تشخیص سلول‌های غیرطبیعی تأثیر بگذارند و به نتایج آزمایش اثر منفی داشته باشند. همچنین انجام این تست در طول دوره قاعدگی توصیه نمی‌شود. بهتر است تست پاپ اسمیر را به بعد از پایان دوره پریود خود موکول کنید.

نحوه آمادگی برای آزمایش

برای دو روز قبل از تست، از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید. استحمام به طور کلی مشکلی ایجاد نمی‌کند، اما ۲۴ ساعت قبل از تست نباید حمام کنید. همچنین لازم نیست موهای زائد ناحیه تناسلی را اصلاح کنید، اما اگر انجام این کار برای شما راحت‌تر است، اشکالی ندارد. در روز انجام تست، می‌توانید هر نوع پوششی را انتخاب کنید؛ تنها نکته این است که باید لباس زیر و شلوار خود را در موقع تست بردارید.

نحوه گرفتن آزمایش پاپ اسمیر

یک سوال متداول در مورد تست پاپ اسمیر این است که چگونه این آزمایش انجام می‌شود. در ابتدا، پزشک یک اسپکولوم، که ابزاری فلزی یا پلاستیکی است، را درون واژن قرار می‌دهد تا دیواره‌های واژن را باز کند. وقتی دهانه واژن باز می‌شود، متخصص با استفاده از یک کاردک یا برس کوچک، به آرامی نمونه‌ای از سلول‌های بافت را جدا کرده و درون یک ظرف مخصوص قرار می‌دهد.

علت گرفتن آزمایش پاپ اسمیر

تست پاپ اسمیر به منظور شناسایی هرگونه تغییر در سلول‌های دهانه رحم انجام می‌شود. این آزمایش امکان تشخیص زودهنگام سرطان دهانه رحم را فراهم می‌کند و همچنین در تشخیص عفونت‌ها و التهابات مؤثر است. در صورتی که پزشک تست HPV را نیز توصیه کرده باشد، پس از نمونه‌برداری در تست پاپ اسمیر، برای بررسی وجود ویروس پاپیلومای انسانی، نمونه مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

ابزار آزمایش پاپ اسمیر

ابزار تست پاپ اسمیر، شامل اسپکولوم و برس کوچک آن، در مطب یا کلینیک پزشک قرار دارد و برای انجام آزمایش مورد استفاده قرار می‌گیرد. بهتر است توجه داشته باشید که پزشک باید اسپکولوم را از بسته‌بندی خارج کرده و یا آن را به طور کاملاً استریل کند. همچنین، شما نیازی به تهیه این ابزار از قبل ندارید، زیرا پزشک آن را در دسترس دارد.

آزمایش پاپ اسمیر چه چیزی را نشان می دهد؟

در این تست، تغییرات سلولی در این منطقه مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. اگر این تغییرات سلولی به درستی درمان نشوند، ممکن است به ابتلا به سرطان دهانه رحم منجر شوند. همچنین، این آزمایش برای تشخیص عفونت و ویروس HPV نیز مفید است.

تفاوت پاپ اسمیر و آزمایش لگن

یکی از پرسش‌های رایج در مورد آزمایش پاپ اسمیر اختلاف آن با معاینه لگن است. برخی افراد به اشتباه این دو روش را با هم اشتباه می‌گیرند. با این حال، در معاینه لگن، یک معاینه عمومی از بیرون و داخل واژن و دهانه واژن انجام می‌شود تا علت‌هایی مانند خونریزی، ترشح غیرطبیعی یا مسائل دیگر بررسی شود، و ممکن است پزشک از اسپکولوم برای معاینه با دست استفاده کند. در عوض، هدف آزمایش پاپ اسمیر بررسی تغییرات سلولی است.

هرچند این دو آزمایش متفاوت هستند، اما هر دو از اهمیت بالایی برای حفظ سلامتی زنان برخوردارند، با این تفاوت که دلایل انجام آنها متفاوت است. معاینه لگن اغلب به سلامت واژن و لگن مرتبط است، در حالی که آزمایش پاپ اسمیر به تشخیص تغییرات غیرطبیعی در سلول‌ها می‌پردازد.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه ۷ دی ۱۴۰۲

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پرشین زی و لینک مستقیم بلا مانع است.