نکات مهم قبل از آزمایش اسپرم +بهترین زمان برای آزمایش اسپرم - سایت پرشین زی
راههای آزاد شدن تخمک و برای آزاد شدن تخمک چه بخوریم

راههای آزاد شدن تخمک و برای آزاد شدن تخمک چه بخوریم

راههای آزاد شدن تخمک راههای آزاد شدن تخمک و برای آزاد شدن تخمک چه بخوریم در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. تخمک گذاری بخشی از چرخه …

گرفتن تلخی بادام درختی + چگونه بادام تلخ را شیرین کنیم

گرفتن تلخی بادام درختی + چگونه بادام تلخ را شیرین کنیم

گرفتن تلخی بادام درختی گرفتن تلخی بادام درختی + چگونه بادام تلخ را شیرین کنیم در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. یکی از مغزهای مغذی، بادام …

تمیز کردن آینه شمعدان نقره و ظروف نقره را چگونه نگهداری کنیم

تمیز کردن آینه شمعدان نقره و ظروف نقره را چگونه نگهداری کنیم

تمیز کردن آینه شمعدان نقره تمیز کردن آینه شمعدان نقره و ظروف نقره را چگونه نگهداری کنیم در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. نقره ممکن است …

نکات مهم قبل از آزمایش اسپرم

بهترین زمان برای آزمایش اسپرم بهترین زمان برای آزمایش اسپرم نی نی سایت شرایط آزمایش اسپرم نی نی سایت اتاق نمونه گیری اسپرم نی نی سایت برای آزمایش اسپرم چندروزبایدنزدیکی کرد نی نی سایت عکس جواب آزمایش اسپرم نرمال عکس ازمایش اسپرم قوی برای آزمایش اسپرم باید ناشتا بود نی نی سایت

نکات مهم قبل از آزمایش اسپرم +بهترین زمان برای آزمایش اسپرم در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد.

آزمایش نمونه‌گیری اسپرم اغلب برای بررسی علل احتمالی ناباروری در مردان و از جمله نخستین تست‌های تشخیصی در این زمینه انجام می‌شود. این آزمایش همچنین در تشخیص بیماری‌هایی مانند آزواسپرمی، اولیگواسپرمی و پس از انجام وازکتومی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با آزمایش اسپرم می‌توان میزان و کیفیت اسپرم تولید شده توسط فرد را ارزیابی کرد. برای دریافت نتایج دقیق و قابل اعتماد از آزمایش اسپرم، رعایت چندین نکته مهم ضروری است. بهتر است که نمونه‌گیری در محیط آزمایشگاه صورت گیرد و بلافاصله به مسئولین تحویل داده شود. در ادامه به بررسی نکاتی می‌پردازیم که در هنگام نمونه‌گیری اسپرم باید مد نظر قرار دهید.

نکات مهم قبل از آزمایش اسپرم

برای اطمینان از دقت نتایج آزمایش نمونه‌گیری اسپرم، باید چندین نکته کلیدی را رعایت کنید:

از ۵ تا ۷ روز قبل از نمونه‌گیری، هرگونه فعالیت جنسی یا انزال را کنار بگذارید؛ زیرا این موارد می‌توانند روی نتایج تست تأثیر بگذارند.

در صورتی که احساس بیماری یا کسالت دارید و یا تب دارید، از نمونه‌گیری اسپرم خودداری کنید.

اگر امکان دارد، نمونه‌گیری را در آزمایشگاه انجام دهید. در صورت نمونه‌گیری در خانه، نمونه را سریعاً به آزمایشگاه برسانید و مراقب باشید که دمای نمونه

نه خیلی سرد و نه خیلی گرم باشد (بین ۰ تا ۴۰ درجه سانتی‌گراد).

اگر آلت تناسلی شما دچار بیماری پوستی، زخم یا التهاب است، این موضوع را به مسئول آزمایشگاه اطلاع دهید.

قبل از نمونه‌گیری حتماً ادرار کنید تا ظرف نمونه سرد نباشد.

نمونه‌گیری باید تنها با دست انجام شود؛ استفاده از کاندوم یا صابون و کرم برای نمونه‌گیری مجاز نیست.

نمونه را در ظرف استریلی که از آزمایشگاه دریافت کرده‌اید بریزید.

قبل از نمونه‌گیری ظرف را باز نکنید.

قبل از نمونه‌گیری دست‌های خود را با آب و صابون بشویید.

هنگام تحویل نمونه، مطمئن شوید که مشخصات شما روی بدنه ظرف نوشته شده باشد.

آمادگی لازم قبل از انجام تست اسپرموگرام

فاصله زمانی بین آخرین انزال و نمونه‌گیری اسپرم، که به آن دوره امساک جنسی یا Duration of Abstinence گفته می‌شود، باید بین ۲ تا ۵ روز باشد. اگر این فاصله کمتر از ۲ روز باشد، رنگ نمونه ممکن است به زرد تمایل داشته باشد، اما روی تحرک اسپرم‌ها تأثیری ندارد. در صورتی که فاصله بیش از ۵ روز باشد، تعداد اسپرم‌ها افزایش می‌یابد، اما بیشتر آن‌ها مرده یا فاقد تحرک خواهند بود.

معمولاً در صورتی که نتیجه اولیه تست اسپرموگرام نامطلوب باشد، توصیه می‌شود که یک نمونه دیگر نیز بلافاصله گرفته شود و میانگین دو نتیجه تفسیر شود. اما بسیار مهم است که فاصله زمانی از آخرین انزال برای نمونه دوم نیز مشابه نمونه اول باشد (یعنی اگر فاصله برای نمونه اول ۴ روز بوده، برای نمونه دوم نیز باید ۴ روز امساک جنسی رعایت شود).

در این فاصله، توصیه می‌شود از مصرف داروها خودداری شود.

شب قبل از آزمایش، از گرفتن حمام آب گرم، رفتن به سونا یا جکوزی پرهیز شود.

ترجیحاً نمونه در آزمایشگاه و به روش خودارضایی گرفته شود، زیرا ترکیب ترشحات منی با ترشحات واژن می‌تواند روی کیفیت مایع منی تأثیر محسوسی داشته باشد.

اگر بیمار ترجیح می‌دهد در خانه نمونه‌گیری کند، باید به او تأکید شود که نمونه را سریعاً (ترجیحاً ظرف ۲۰ دقیقه) و در دمای بدن (مثلاً نگهداری زیر بغل) به آزمایشگاه برساند.

استفاده از کاندوم یا مواد لزج کننده و نزدیکی ممکن است در نتایج تداخل ایجاد کند، بنابراین بهترین روش برای گرفتن نمونه، روش خودارضایی است.

آخرین بروز رسانی در : جمعه ۸ دی ۱۴۰۲

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پرشین زی و لینک مستقیم بلا مانع است.