خبر مهم برای بازنشستگان + افزایش حقوق بلاخره قطعی شد - سایت پرشین زی
گرفتن تلخی آلوئه ورا + راه های آسان و جالب برای گرفتن تلخی آلوئه ورا

گرفتن تلخی آلوئه ورا + راه های آسان و جالب برای گرفتن تلخی آلوئه ورا

گرفتن تلخی آلوئه ورا گرفتن تلخی آلوئه ورا + راه های آسان و جالب برای گرفتن تلخی آلوئه ورا در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. زمانی …

گرفتن تلخی بادام درختی + چگونه بادام تلخ را شیرین کنیم

گرفتن تلخی بادام درختی + چگونه بادام تلخ را شیرین کنیم

گرفتن تلخی بادام درختی گرفتن تلخی بادام درختی + چگونه بادام تلخ را شیرین کنیم در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. یکی از مغزهای مغذی، بادام …

تمیز کردن آینه حمام با سرکه سفید و الکل و راه های بخار نکردن آینه حمام

تمیز کردن آینه حمام با سرکه سفید و الکل و راه های بخار نکردن آینه حمام

تمیز کردن آینه حمام تمیز کردن آینه حمام با سرکه سفید و الکل و راه های بخار نکردن آینه حمام در سایت پرشین زی . امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. …

خبر مهم برای بازنشستگان

 خبر خوش برای بازنشستگان کشوری و لشکری جدیدترین خبر از افزایش حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی آخرین خبر از همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی قطره اخبار بازنشستگان کشوری امروز اخرین اخبار تامین اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته دو خبر خوب برای بازنشستگان تامین اجتماعی خبر فوری افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی قطره خبر فوری حقوق بازنشستگان کشوری

خبر مهم برای بازنشستگان + افزایش حقوق بلاخره قطعی شد در سایت پرشین زی . ایمدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد.

قالیباف در برنامه “بدون توقف” اظهار داشت که یکی از دغدغه‌های اصلی بازنشستگان عدم پرداخت به موقع بدهی‌های دولت به سازمان تأمین اجتماعی است. او توضیح داد که مجلس در طول یک سال به سازمان تأمین اجتماعی ۹۰ هزار میلیارد تومان از بدهی‌ها را پرداخت کرده است و یک دوره از حقوق بازنشستگان این سازمان را افزایش داده‌اند. این وضعیت در صندوق‌های بازنشستگی دیگر از جمله صندوق‌های کشوری و لشکری نیز متفاوت بوده است. همچنین، در برنامه هفتم توسعه، برنامه‌ریزی شده است که ۹۰ درصد حقوق بازنشستگان اعم از صندوق‌های کشوری، لشکری و تأمین اجتماعی پرداخت شود تا این بخش جبران شود.

برنامه هفتم توسعه یک برنامه پنج ساله برای توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران است که از ابتدای سال ۱۴۰۳ تا پایان سال ۱۴۰۷ به اجرا درخواهد آمد.

افزایش سن بازنشستگی

در جلسه علنی روز یکشنبه، ۱۲ آذرماه، مجلس شورای اسلامی، نمایندگان توجهاتی به مسائل مربوط به سن بازنشستگی و افزایش حقوق بازنشستگان داشتند.

حسین نوش آبادی در تذکری شفاهی اعلام کرد که بسیاری از نمایندگان در زمان بررسی برنامه هفتم توسعه با افزایش سن بازنشستگی مخالف بودند، و اکنون نیز تأکید کرد که این تصمیم منجر به نارضایتی و نگرانی عمومی شده است.

قالیباف در پاسخ به تذکر یک نماینده در خصوص دخالت افراد خارج از مجلس و نگرانی‌ها درباره قیمت گاز مایع بیانیه‌ای داد.

بر اساس گزارش ایلنا، نماینده ورامین و قرچک در مجلس یازدهم تأکید کرد که افزایش سن بازنشستگی برای مردان به ۶۲ سال و برای زنان به ۵۵ سال خلاف سیاست‌های جوان‌گرایی جمعیت و قانون اساسی است و باعث بی‌عدالتی و تبعیض می‌شود. وی انتظار دارد که شورای نگهبان این مصوبه را برای بازبینی به مجلس بازگرداند.

در انتها، وی تأکید کرد که جوانان، شوراها، کانون‌های کارگری و کارکنان لشکری و کشوری نسبت به این تصمیم معترض بوده و نگرانی‌هایی دارند، و لازم است که مجلس نسبت به بازنگری این مصوبه اقدام نماید.

دولت برای اصلاح حقوق کارکنان لایحه بدهد

بر اساس گزارش خانه ملت، سیدکاظم دلخوش اباتری در یک تذکر شفاهی خواستار بازنگری در قیمت گاز مایع (LPG) شد که منجر به افزایش قیمت هر کپسول از ۴۰ هزار به ۴۰۰ هزار تومان شده بود.

نماینده صومعه سرا در ادامه اشاره کرد که قرار بود در لایحه و بودجه دولت، لایحه مدیریت خدمات کشوری مورد بازبینی قرار گیرد و بیان کرد که کارکنان نیروی انتظامی، وزارت کشور و جهاد کشاورزی با حقوق ناکافی مواجه هستند و از دولت انتظار می‌رود که هرچه سریع‌تر لایحه‌ای برای اصلاح حقوق آن‌ها ارائه دهد.

در پایان، عضو مجمع نمایندگان استان گیلان با اشاره به قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان که قرار است طی ۳ سال اجرا شود، ابراز امیدواری کرد که دولت هرچه سریع‌تر نسبت به اجرای آن اقدام کند و همچنین خواستار پیگیری موضوع مربوط به جا ماندگان تبدیل وضعیت کارکنان پیش دبستانی و دبستانی شد.

مجتبی ذوالنوری، نایب رئیس مجلس، در پاسخ به این تذکر گفت که موضوع مربوط به قیمت گاز مایع توسط دولت حل شده است.

افزایش دو برابری حقوق بازنشستگان

مریم فکری در گزارشی اظهار داشت که با وجود تلاش‌های مجلس برای افزایش دو برابری حقوق بازنشستگان در طی برنامه هفتم، به نظر می‌رسد دولت با این اقدام مخالف است.

در این گزارش بیان شده که در حالی که دولت پیشتر به صراحت از افزایش سن بازنشستگی حمایت کرده بود، این مصوبه با انتقادات گسترده‌ای روبه‌رو شده و نسبت به دوره بازنشستگی احساس نااطمینانی ایجاد کرده است.

بر اساس اخبار اخیر از رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، دولت با همسان‌سازی حقوق در برنامه هفتم مخالفت نشان داده است.

ولی اسماعیلی، در بیانیه‌ای عنوان کرد که دولت حتی با همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در یک سال نیز مخالف بوده و این موضوع توسط رئیس سازمان برنامه و بودجه در مجلس مطرح شده است.

وی تاکید کرد که در این شرایط، مجلس نمی‌تواند دولت را ملزم به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با ۹۰ درصد حقوق شاغلان در یک سال کند، چرا که دولت از نبود منابع مالی و محدودیت‌های مالی برای انجام این کار خبر داده است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد که مجلس شورای اسلامی منابع پایداری مانند فروش اموال مازاد دولت، عرضه اوراق بهادار و پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی را برای تامین مالی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در نظر گرفته است، اما دولت اعلام کرده که این منابع کافی نیستند. اسماعیلی همچنین اظهار داشت که اگر مجلس تصویب می‌کرد که همسان‌سازی در یک سال انجام شود، دولت به احتمال زیاد آن را نمی‌پذیرفت.

در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا شورای نگهبان مصوبه مجلس درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را تایید یا رد خواهد کرد، اسماعیلی به خبرگزاری مهر گفت که احتمال دارد شورای نگهبان این مصوبه را رد کند.

حقوق تمام بازنشستگان افزایش می‌یابد

بر اساس گفته‌های یک عضو فراکسیون کارگری در مجلس، در راستای جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان به میزان ۹۰ درصد حقوق شاغلان هم‌رده، بند ۲ الحاقی ماده ۲۹ قانون برنامه هفتم توسعه، دولت را ملزم به اجرای این مصوبه در سه سال نخست برنامه می‌کند. این بند پیش‌بینی می‌کند که در این مدت، حقوق بازنشستگی به نسبت اولین حقوق و دستمزد سال مربوط به برقراری این حقوق پرداخت شود.

فاطمه محمدبیگی، با تأکید بر اهمیت این بند الحاقی، اظهار داشت که با اجرای این بخش از قانون کار، که سال‌ها مورد غفلت قرار گرفته بود، اکنون به مرحله عملیاتی شدن خواهد رسید. وی تصریح کرد که با اجرای این بند الحاقی در برنامه هفتم توسعه، بی‌شک شاهد افزایش حقوق و مستمری بازنشستگان تأمین اجتماعی خواهیم بود و تمام بازنشستگان تحت پوشش این بند برنامه قرار خواهند گرفت.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پرشین زی و لینک مستقیم بلا مانع است.